Rama apel qytetarëve: Denonconi çdo rast të shkeljes së të drejtave tua

0
411

Në takimin e përjavshëm të platformës “Shqipëria që duam”, kryeministri Edi Rama ka bërë një bilanc te te gjithë ankesave te mbërritura ne drejtim te qeverise.

Edi Rama: 32396 ankesa, 30962 kane marre përgjigje te tjerat ne proces.

Rama është ndalur dhe tek punonjësit e administratës qe janë ndëshkuar për shkak te platformës, pasi nuk kane reaguar apo kane zvarritur zgjidhjen e probleme.

Edi Rama: 685 te ndëshkuar ne administrate, 62 raste ne hetim.

Kreu i qeverise edhe njëherë ka ripërsëritur apelin për te gjithë qytetaret qe ti drejtohen platformës për problemet qe mund te kenë, pasi është rruga me shpejte dhe me e sigurt për te marrë përgjigje për to./Vizionplus.tv/