Ranglista e klubeve më të mira në top pesë ligat evropiane

Pas rikthimit të Ligës së Kampionëve, edhe ranglista e përpiluar nga Bleacher Report për klubet më të mira në top pesë ligat evropiane ka pësuar disa ndryshime. Pas fitores ndaj Paris Saint Germain dhe ndaj Real Betis, Real Madridi është ngritur dhe ka arritur të futet në top dhjetëshe. Në vendin e parë vazhdon Manchester City, që në krye me Pep Guardiolan duken thjesht të pandalshëm këtë sezon.
Më poshtë keni listën e plotë nga vendi i 20-të deri te i pari:
20. Bayer Leverkusen
19. RB Leipzig
18. Marseille
17. Porto
16. Lazio
15. Interi
14. Valencia
13. Roma
12. Chelsea
11. Manchester United
10. Real Madrid
9. Tottenham Hotspur
8. Napoli
7. Liverpool
6. Atletico Madrid
5. Paris Saint-Germain
4. Juventusi
3. Bayern Munich
2. Barcelona
1. Manchester City