Real Madridi dhe Barcelona mësojnë kundërshtarët në Kupën e Mbretit

0
269

Është hedhur shorti për fazën e 1/16 të Kupës së Mbretit, ku klubet e mëdha i kanë mësuar kundërshtarët.   

Në këtë fazë katër klubet kryesore të La Ligas që ishin pjesë e Superkupës së Spanjës do të luajë nga një ndeshje si mysafir me klube nga Segunda B.

Barcelona do të udhëtojë në Ibiza,  ndërsa Salamanca e pret Real Madridin.

Të gjitha ndeshjet do të zhvillohen me 21, 22 dhe 23 janar.

Ibiza vs Barcelona

Logrones vs Valencia

CYD Leonesa vs Atletico Madrid

Unionistas de Salamanca vs Real Madrid

Ebro vs LeganesBadajoz vs Eibar

Badalona vs Granada

Recre Huelva vs Osasuna

Rayo Vallecano vs Real Betis

Mirandes vs Celta Vigo

Tenerife vs Real Valladolid

Girona vs Villarreal

Elche vs Athletic Club

Real Zaragoza vs Real Mallorca

Sevilla vs Levante

Real Sociedad vs Espanyol

/Telegrafi/