Real Madridi fiton betejën e parë me Gironan për Kupën e Mbretit (Video)

0
528

Real Madrid e ka mposhtur sonte Gironan.

Ndeshja e zhvilluar në kuadër të kupës së Mbretit, ka përfunduar me rezultat 4-2.
Të parët në epërsi kaluan mysafirët me golin e shënuar nga Anthony Lozano (7’), kurse barazimi erdhi nga Lucas Vazquez (18’), epërsinë për madrilenet e ngriti Sergio Ramos nga pika e bardhë (42’), me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë.

Mysafirët nuk u dorëzuan dhe barazuan rezultatin, golashënues nga pika e bardhë ishe Alex Granell (66’). Në skenë doli sërish legjenda e madrilenëve, Sergio Ramos (77’), duke e rikthyer epërsinë, ndërsa ishte Karim Benzema (80’) që shënoi golin e katër dhe të fundit të këtij takimi.