Roma eliminon Barcelonën (Video)

499
Barcelona nuk do ta harrojë natën e sotme. Ata kanë shpërdoruar fitoren 4-1 në Camp Nou, duke pësuar 3 gola në Romë. Me fitoren 3-0 Roma shkon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.
Lionel Messi dhe skuadra e tij nuk ja ka arritur që të shënojë një gol që do t’i siguronte kualifikimin. Që në minutën e 5-të Roma kaloi në epërsi me anë të Dzeko. Pjesa e parë përfundoi me këtë rezultat.
Në pjesën e dytë shënoi De Rossi me penallti ndërsa në minutën e 82-të në skenë doli Manolas që shënoi golin e tretë. Ky rezultat mund të konsiderohet surpriza më e madhe deri tani në Ligën e Kampioneve për këtë sezon.

Image result for roma eliminon barcelonen

Image result for roma eliminon barcelonen