Ronaldo hat-trick me të dyja këmbët dhe me kokë

522

Cristiano Ronaldo është lojtari i parë që ka shënuar hat-trick në La Liga në këtë sezon.

Lojtari portugez e ka bërë këtë me këmbën e djathtë, këmbën e majtë dhe me kokë, gjatë fitores 5-2 të Real Madridit ndaj Real Sociedad në këtë fundjavë.