Ronaldo mungon kundër Milanit

0
331

Kanë dalë rezultatet e testeve mjëkësore të Cristiano Ronaldos i cili pësoi një dëmtim në ndeshjen mes Portugalisë dhe Serbisë për kualifikueset e Euro 2020.

Ylli i Juventusit vuan nga një tërheqje e lehtë muskulorë në kofshën e djathtë dhe për pasojë do të humbë përballjen e madhe kundër Milanit në Serie A, shkruan “Sky Sport”.

Dëmtimi i portugezi pritet të zgjatë rreth 15 ditë dhe si shkak do të humbë 3 përballjet në Serie A: atë kundër Empolit, Cagliarit dhe Milanit.

Të gjithë shpresojnë rikthimin e Ronaldos në duelin e parë kundër Ajaxit në çerekfinale të Champions Leagues.