Rrahen dy familje në Prizren, përfshihen edhe femrat

0
409
Foto ilustrim

Dy familje në Prizren janë rrahur gjatë ditës së djeshme.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se deri te konflikti ka ardhur pas një mosmarrëveshje.

Në rrahje janë përfshirë edhe dy femra, përveç pesë meshkujve.

Raportohet se një femër dhe të dyshuarit kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor.

Të dyshuarit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit dy janë dërguar në mbajtje, ndërsa të tjerët janë liruar në procedurë të rregullt.