Rrëfehet Gani Kolovica, njeriu që rrahu Arkanin në Prishtinë (Video)

0
258

Gani Kolovica apo i forti i Prishtinës në vitet 90-ta i cili në kohën e tij mbronte shkollat në kryeqytet nga grupet huligane, ndër tjera ka rrëfyer edhe momentin kur krimineli serb Arkan i kishte kërkuar “fer” Gani Kolovicës.

Ai ka treguar se dueli u realizua në lagjen Taukbahqe të Prishtinës .

Gani Kolovica në emisionin ‘N’Kosovë show’ tregon si e rrahu dhe e gjunjëzoi kriminelin serb Arkan.

Edhe reperi i njohur që jeton në Amerikë, Unikkatil i thuri vargje në njërën prej këngëve të tij.