Rrëfehet shqiptari i mbijetuar nga aksidenti i frikshëm

Aksidenti i rëndë që ndodhi dje në aksin rrugor Levan-Tepelenë ka lënë pas një bilanc tragjik me viktima dhe 5 të plagosur.
Mënyra Lamaj, një prej të mbijetuarve nga ky aksident i frikshëm, i shtruar në spitalin e Fierit tha për “News24”:
“Na u përplas një kushëri në autostradë. Duke parë atë, na vjen një makinë na merr ballë përballë. Kushëririn e kishte goditur një makinë. E në ato momente teksa ishim duke parë, na vjen makina na merr para, makina erdhi pas 5 minutash. Ishte me shpejtësi të paparë. As nuk frenoi fare. Ne ishim në këmbë, shkuam të shihnim djalin e xhaxhait që ishte aksidentuar. Ishim në fshat, sapo morëm vesh për aksidentin dhe duke parë ambulancën në rrugë, na mori makina para. Isha unë, djali dhe vëllai im. Edhe ata u goditën. Ishin shumë persona, nuk e di”.