Rushiti flet për Çmimin “Gratë e Guximshme”

Drejtoresha e Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT), Feride Rushiti, do të mbajë konferencë për media, pas kthimit nga ShBA-ja ku u nderua me Çmimin “Gratë e Guximshme”, nga Departamenti i Shtetit.
Ajo do të prezantojë aktivitetet dhe takimet e zhvilluara gjatë qëndrimit në Amerikë, transmeton Klan Kosova.