Sa vota morën Osmani, Abdixhiku, Shala dhe Quni në Lipjan?

0
389

Procesi i numërimit për votat e kandidatëve për deputet tashmë po shkon drejt fundit.

Indeksonline mëson se kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani në qytetin e Lipjanit ka marrë 8742 vota.

Kurse, kandidati për deputet, Kujtim Shala ka marrë 1184 vota në këtë qytet.

Ndërsa, Lumir Abdixhiku mësohet se i ka 1069 vota në këtë qytet.

Kandidati tjetër për deputet nga radhët e LDK-së, Anton Quni ka marrē 803 vota.

Kujtojmë LDK-Lipjan është partia e parë me 10365 vota duke lënë mbrapa PDK-në dhe LVV.