Shala: Sot do t’i vijë fundi virusit të shpresës

0
277

Nisma Socialdemokrate i ka dhënë mbështetje Lidhjes Demokratike të Kosovës për mocionin e mosbesimit.

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala, ka bërë të ditur se partia e tij e mbështet mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike të Kosovës.

Ai në fjalimin e tij, Qeverinë Kurti e ka krahasuar me virus duke thënë se sot do t’i vijë fundi virusit të shpresës.

“Kosova po ballafaqohet më virusin e shpresës dhe virusin Covid-19. Besoj që virusi shpresa nga sot nuk do të jetë më këtu. Dhe kjo qeveri do të mbahet mend si qeveria ma e shkurtër”, deklaroi Shala.

Ai edhe një herë e bëri të ditur se Nisma-AKR do ta mbështesë mocionin e iniciuar nga LDK-ja, duke thënë se nuk do të lejojë qeveri me viruse.