Shënohet viktima e pestë në Shqipëri

0
218

Shënohet viktima e pestë nga koronavirusi në Shqipëri.

Mësohet se viktima është N.M., 48 vjeç, i cili është konstatuar pozitiv më datë 10 mars dhe ndodhej i shtruar tek sptali Infektiv.

N.M., është me origjinë nga Puka dhe ka në bashkëpronësi një biznes në Tiranë, shkruan abcnews.al

Dyshohet se Marinaj është infektuar nga një kontakt me pacientin zero.