Shiko këtu ndeshjet: Kosova dhe Qipro, Shqipëria dhe Islanda

0
267

Qiproja është kundërshtari i Kosovës në raundin e fundit në kuadër të Grupit 2 në Ligën C të Ligës së Kombeve.

Dardanët kanë regjistruar dy fitore, ndërsa i kanë humbur tri takime, ashtu që me gjashtë pikë të grumbulluara qëndrojnë në vend të dytë me diferencë prej gjashtë pikësh prapa Greqisë.

Në sfidën që zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, Kosova duhet të marrë së paku një pikë për të shmangur rënien në Ligën D të Ligës së Kombeve.

Shqipëria është nikoqire e Islandës në Arenën Kombëtare për ndeshjen e raundit të fundit në Grupin 2 të Ligës B.

Kuqezinjtë kanë vetëm një pikë nga një barazim dhe dy humbje në grupin me tri skuadra.

Islanda i ka tri pikë dhe mban vendin e dytë, pesë pikë prapa liderit Izrael. Në rast të fitores, Shqipëria do të ngjitet në pozitën e dytë duke e zhvendosur kundërshtarin një vend më poshtë.

Shiko ketu ndeshjet – LIVE

Shiko ketu ndeshjet – LIVE