Shiu “shpëton” Shëngjinin, ndalet zjarri që përfshiu malet (video)

0
271

Pas zjarrit që ka përfshirë një pjesë të madhe në malet e Shëngjinit, në mbrëmje e së premtes ka filluar rrebesh i madh i shiut dhe bubullima.

Shiu i përcjellë me erë, që ka filluar rreth orës 22:00, ka ndikuar në shuarjen e zjarreve që ka përfshirë këtë qytet bregdetar.

Përveç dëmeve ka patur edhe ndërprerje të energjisë elektrike.

Kujtojmë që zjarri përfshiu dhjetëra vende, në kodrën e zhveshur të Shëngjinit, deri në drejtim të Ranës së Hedhun./Indeksonline/