Shqipëria dhe Polonia – Shiko ketu ndeshjen

0
245

Shqipëria luan një nga ndeshjet më të rëndësishme të viteve të fundit, pasi do të presë Poloninë në “Air Albania”.

Në një ndeshje direkte për vendin e dytë në grupin eliminator të Botërorit Katar 2022 dhe një fitore do të na afronte ndjeshëm me objektivin.

Në impiantin modern kuqezi do të ketë vend për rreth 22 mijë tifozë, aq sa është edhe kapaciteti maksimal i tij.

Në krahasim me ndeshjen ndaj Hungarisë tre ditë më parë, trajneri Edi Reja pritet t’i bëjë katër ndryshime, tre prej të cilave të detyruara dhe një për zgjedhje teknike të tij.

Shiko ketu ndeshjen – Live