Skuadra me golaverazhin më të mirë në botë

681

Skuadra e femrave e Benficës ka golaverazhin më të mirë në Evropë këtë vit.

Vajzat e skuadrës portugeze kanë shënuar 261 gola dhe nuk e kanë pësuar asnjë deri më tani.

Dy ndeshjet madje ato i kanë fituar me rezultat 28-0, njërën si vendas dhe tjetrën si mysafir

Pa asnjë gol të pranuar, Benfica bëhet skuadra më e frikshme në Evropë.