Skuadra të mëdha të interesuara për super-talentin e Ajax-it

545
 kërkuari nga shumë skuadra evropiane, Matthijs De Ligt, e ka marrë një vendim të madh.
Ai iu ka komunikuar drejtuesve të Ajax-it vendimin se dëshiron të largohet nga skuadra në fund të sezonit.
Sipas “De Telegraaf”, De Ligt kërkohet nga Barcelona, Bayern Munchen, Tottenham dhe Manchester City.
Ai ka kontratë me klubin deri më 2021.