Sllobodan Petroviqi përleshet me dy pjesëtarë të Listës Serbe në Prishtinë

0
606

Kryetari i partisë SLS, Sllbodan Petroviq, derisa po bëhej gati të mbante një konferencë për media, është përleshur me dy pjesëtarë të Listës Serbe.

Përleshja, siç mëson KTV-ja, ka ndodhur në një restorant afër ndërtesë së Qeverisë së Kosovës.

KTV-ja mëson se anëtarët e Listës Serbe, me të cilët është përleshur Petroviqi, janë Milan Kostiq dhe Nenad Miliceviq.

Këta dy të fundit kanë deklaruar në Polici se janë sulmuar nga Petroviqi.