Soda heq dhjamin, por që të funksionojë duhet ta përgatisni kështu!

942

Soda e bukës ka përfitimeve të shumta në shëndet.

Këtu ju mund të zbuloni sesi të përshpejtoni proçesin e humbjes së peshës për të arritur qëllimin tuaj edhe më shpejt. Nuk është e vështirë.

Sekreti është që të përfshini pak sodë buke në dietën tuaj.

Ja tek është 1 recetë e lehtë që ju mund ta vini në zbatim që nga ky moment:

Sodë buke me lëng limoni

Përbërësit:

½ filxhan çaji me ujë

1 lugë çaji me sodë

½ filxhan çaji me limon

Udhëzime:

Kjo është shumë e lehtë për t’u përgatitur.

– Merrni një gotë ujë dhe pastaj vendosni pak sodë në të.

– Trazojeni mirë derisa soda të tretet plotësisht dhe më pas shtoni lëngun e limonit.

– Pijeni çdo ditë, 20 minuta para se të konsumoni mëngjesin.