Sulmohet gjyqtari i futbollit në stadiumin “Ferki Aliu” në Vushtrri

Në një ndeshje futbolli të zhvilluar të dielën në Vushtrri, është sulmuar gjyqtari i takimit.

Sulmi ndaj tij ka ndodhur pas përfundimit të takimit, ku dhe personi i dyshuar është arrestuar nga policia, ka njoftuar policia.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar dhe rasti ka shkuar në procedurë të rregullt.

Sipas burimeve tona, arsyeja e sulmit ndaj gjyqtarit ka ardhur pas akordimit të një penalltie për klubin mysafir Ferizaji.