Super Barcelona fiton ndaj Alaves

560

Barcelona e ka mposhtur Alavesin me rezultat 2:1, duke rikthyer ndeshjen në favor të saj.

Skuadra katalonase ishte duke humbur në pjesën e parë me rezultat 0-1 me golin e Guidettit.

Mirëpo, lojtarët e Barçës i ndezën “motorat” në pjesën e dytë dhe kështu triumfuan në fund ndaj skuadres Alaves me golat e Suarez dhe Messi (72, 84).