Syla: Kurti kur qesh i ka punët më së keqi, po pret të gabojë Vuçiqi

66

Gazetari Valon Syla po zhvillojnë diskutime për takimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiq, me ndërmjetësit evropianë, Joseph Borrell dhe Miroslav Lajçak.

Syla në emisionin “Pressing” në T7 tha se anipse Kurti po duket i relaksuar, ai po pret që Vuçiqi të gabojë.

Ai kujtoi fjalët e liderit të PSD’së, Dardan Molliqaj, i cili thoshte: Kur Kurti qesh, i ka punët më së keqti.

“Kurti po duket i relaksuar, por siç thoshte Dardan Molliqaj, kur Kurti qesh i ka punët më së keqti”.

“Kurti është duke pritur që Vuçiqi të gabojë dhe nuk po e kupton që Kurit nuk po e përfaqëson VV-në, por krejt Kosovën qa ka nënshkru në 12 vitet e fundit. Masi po ju doket bazë e mirë Plani Franko Gjerman, nënkupton edhe Asociacionin e vitit 2013-2015″.