LDK nuk lëviz nga pozicioni i saj, vjen një paralajmërim i rëndë për VV!

Një takim i Liderit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurtit dhe kryetarit të LDK Isa Mustafa...

As sot s’ka takim Kurti – Mustafa

Për sot nuk është planifikuar ndonjë takim në mes të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin...

Ish-ushtari i UÇK-së intervistohet sot nga Specialja

Sot, prokurorët e Speciales do ta intervistojnë një ish-ushtar të UÇK-së. Bëhet fjalë për Demush...

Amerika takon Thaçin dhe Kurtin në Berlin

Hendeku politik mes Hashim Thaçit dhe Albin Kurtit është aq i thellë saqë do të...

Held apel të qartë Kurtit: Formojeni këtë Qeveri sa më shpejt

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka kërkuar që Qeveria e re e Kosovës...

E thotë analisti i njohur politik: Ja kujt duhet t’i përkasë posti i presidentit

Posti i Presidentit është bërë “molla e sherrit” mes VV-së dhe LDK-së, funksion ky për...

Familja Abazi që humbi dy djem në Durrës, vizitohet nga presidenti shqiptar

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta sot po qëndron për vizitë një ditore në Kosovë. Presidenti...

Presidenti Ilir Meta dekoron pjesëtarët e FSK-së dhe Policisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Ilir Meta ka dekoruar pjesëtarët e FSK-së dhe Njësisë Speciale të Kosovës për...

Përsëri tërmet në Shqipëri

Pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit, vijojnë pasgoditjet. Edhe këtë mëngjes është regjistruar një...