Kryediplomati ukrainas në kufi me Poloninë për takim me Sekretarin Blinken, ky është armatimi që i kërkoi

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe ministri i Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba u takuan...