Tërmet i fortë në afërsi të Shqipërisë

0
182

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.4 i shkallës rihter ka rënë sot në detin Jon.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 14 kilometra larg Lithakiás në Greqi, 21 kilometra larg Zákynthos dhe 104 kilometra larg Patras.

Nga lëkundjet mësohet se nuk ka pasur dëme.