Tërmet i fuqishëm në Greqi, lëkundjet ndjehen edhe në Shqipëri

0
78

Një tërmet me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter ka rënë para pak minutash në Greqi. Lëkundjet janë ndjerë deri në Shqipëri.

Burime bëjnë me dije se lëkundje kishte në Korçë dhe deri në qarkun e Elbasanit, ku në Korçë kanë zgjatur për rreth 15-20 sekonda./Fokusi.info/