Tërmet i fuqishëm në Stamboll

0
235

Një tërmet me magnitudë 4,7 ballë sipas shkallës së Rihterit goditi Stambollin në Turqi.

Tërmeti ka ndodhur në orën 16:37 sipas kohës lokale me epiqendër në Detin Marmara pranë rrethit Silivri, në thellësi prej 7,09 kilometrash, tha Agjencia për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD).

Referuar guvernatorit të Stambollit Ali Yerlikay, deri tash s’ka dëme materiale dhe as persona të vdekur.