Tërmet me magnitudë 3.4, epiqendra në Vlorë

Një tërmet i lehtë ka rënë në vendin tonë. Epiqendra ishte në Detin Adriatik, 7 kilometra në perëndim të Vlorës.

Lëkundjet ishin me magnitudë 3.4 të shkallës righter dhe me thellësi 2 kilometra.

Javët e fundit janë shënuar disa lëkundje tërmeti në zonën e mesdheut./tch