Tërmkolli thotë se edhe Lumir Abdixhiku do duhej të largohej nga LDK-ja

0
207

Melihate Tërmkolli nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka deklaruar se të gjithë kandidatët pretedent për kryetar të LDK-së, është dashur të japing dorëheqje nga kjo parti.

E pyetur a duhet edhe Lumir Abdixhiku të japë dorëheqje nga LDK-ja, Tërmkolli ka thënë që edhe ai duhet të largohet.

“Pse kush është Lumir Abdixhiku për LDK-në? Kush e ka sjell Lumirin aty? Ku është rritur e shkolluar Lumiri?”, ka thënë Tërmkolli në Kanal 10, duke aluduar se Abdixhiku është njeri i afërt i Isa Mustafës.

Ajo ka thënë se në LDK ka ende shumë profiterë që shikojnë interesat e tyre dhe nuk ju intereson fati i LDK-së.