Thaçi falënderon SHBA-të për ndarjen e gjysmë milioni dollarësh për të luftuar pandeminë

0
90

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka falënderuar SHBA-në për ndarjen e 500 milionë dollarëve për Kosovën.

“Mirënjohës ndaj SHBA-së për ndihmën shtesë prej gjysmë milioni dollarësh për ta luftuar pandeminë”. “Miqësia jonë është e përhershme dhe e palëkundshme. Së bashku mund ta mposhtim pandeminë”, ka shkruar Thaçi në rrjetin social Facebook.