Thaçi: Me Sylejman Selimin në liri, Kosova është më e mirë dhe më e sigurt

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas lirimit të ish-komandantit të UÇK-së, Sylejman Selimit.
Duke e quajtur hero të gjallë, Thaçi ka thënë se Kosova me lirimin e Sylejman Selimit është më e mirë dhe më e sigurtë, raporton lajmi.net.
Ky është postimi i Thaçit në “Facebook” :
“Me heroin e gjallë, gjeneralin Sylejman Selimi në liri, Kosova është më e mirë dhe më e sigurt”.