Theret me thikë një 30-vjeçar në Kaçanik, arrestohet një person

0
99
ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Vatë të Kaçanikut pasi ka therur me thikë një tjetër. I dyshuari 22-vjeçar F.N., dyshohet se të premten në ora 12:25, në afërsi të një pompe të benzinës, ka sulmuar me thikë viktimën T.D., i moshës mbi 30-vjeçare.

Ky i fundit ka marrë lëndime të rënda në kraharor, dhe pas trajtimit në Qendrën Emergjente në Ferizaj, është dërguar për trajtim të mëtutjeshëm në QKUK.

“I dyshuari, pasi është arrestuar nga policia është shoqëruar në stacionin policor dhe po intervistohet , për procedura të mëtejme hetimore. Ndërkaq, në vendin ku ka ndodhur ngjarja janë kyçur edhe Sektori Rajonal i Hetimeve nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj , për të mbledhur dëshmi materiale dhe deklarative se si ka ardhur deri të ky incident”, thuhet në njoftimin e plotë.