Tottenham e deklason Dortmundin

0
269
Skuadra e Tottenhamit e ka deklasuar Dortmundin në ndeshjen e parë të fazës së eliminimit të Ligës së Kampionëve.
Tottenham ka mposhtur Dortmundin me rezultatin e thellë 3-0, në ndeshjen e zhvilluar në ‘Wembley’.
Son (47′), Vertonghen (83′) dhe Llorente (86′) shënuan për fitoren bindëse të ekipit të Tottenhamit.