Tragjedi në Kroaci: Vdes futbollisti kroat, pas goditjes nga topi

Futbolli kroat është në zi, pasi në moshën 20 vjeçare ka ndërruar jetë futbollisti, Bruno Boban.

Sipas mediave kroate, futbollisti i cili luan në divizionin e tretë kroat, u godit me top në gjoks dhe ndërroi jetë rrugës për në spital.
Lojtari në fjalë humbi ndjenjat në fushë 15 minuta pas fillimit të takimit mes Marsonias dhe Pozega Slavonija.