Ukraina dhe Rusia do të zhvillojnë bisedime në Turqi nga nesër

279

Raundi tjetër i bisedimeve mes Ukrainës dhe Rusisë pritet të zhvillohet në Turqi nga nesër.

Sipas asaj që raporton Sky News, bisedimet mes tyre do të mbahen nga nesër deri të mërkuren, transmeton Klankosova.tv.

Ukraina i përshkroi bisedimet e mëparshme me Rusinë si “shumë të vështira”.