Urimi i Xherdan Shaqirit për pavarësi

0
318
Futbollisti i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ka bërë një urim për gjithë qytetarët e Kosovës për Pavarësinë e saj.
Shaqiri ka zgjedhur një foto ku shkruan:
“Kosova 11 vjet Pavarësi. Kosova nder dhe detyrë. Urime Kosovë”.
Këtë Xherdani e ka postuar në rrjetin social “Instagram”.