Vdes aksidentalisht drejtori i “SIGMA”-s në Kosovë

0
259

Ka vdekur sot aksidentalisht drejtori i “SIGMA”-s, në Kosovë Roland Kaçani.

Kaçani njihej si njëri nga njerëzit më të sukseshëm në fushën e sigurimeve dhe kompania që ka drejtuar është ndër lideret në tregun e sigurimeve në Kosovë.

Varrimi i Kaçanit bëhet të hënën në orën 13:00 në Sharrë- Tiranë.

“Kolegë, miq bashkëpunëtorë, i’u njoftoje se sot ka ndërruar jetë aksidentalisht Roland Kaçani, drejtor i Kompanisë së Sigurimeve “SIGMA”, dega në Kosovë. Varrimi bëhet nesër në orën 13:00 në Sharrë – Tiranë”, ka njoftuar përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” Sami Mazreku, drejtor i Shoqatës së Sigurimeve të Kosovës.