Vdes ish-ushtari i UÇK-së, ciceroni i kompleksit “Adem Jashari” (video)

0
524

Ka ndërruar jetë veterani i UÇK-së dhe veprimtari i çështjes kombëtare, Rifat Bejta.

Bejta ishte i njohur si ciceroni i parë në kompleksin “Adem Jashari”, njofton Klan Kosova.

Lajmin për vdekjen e Bejtes e bëri të ditur djali i tij.

“Me pikëllim të thellë ju njoftoj se sot ndërroj jete me i dashuri ynë babai Rifat Bejta. Vorrimi bëhet ne ora 17:00 sot 02.04.2019 në fshatin Prekaz lagja Brahaj. Me pikëllim të thellë Familja Bejta”, ka shkruar Safet Bejta.