Vdes pasi goditet nga kapaku i cisternës së betonit

0
198

Një punëtor i një kompanie derisa po e hapte kapakun e cisternës së betonit në Obiliq, nga presioni i ajrit është hapur kapaku duke e goditur viktimën dhe si pasojë i ka shkaktuar lëndime trupore. Viktima është dërguar në QKUK, ku më pas edhe ka ndërruar jetë.

Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion, ndërsa përgjegjësi i kompanisë është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje./KosovaPress/