Vdes veterani i arsimit dhe i luftës Behxhet Jashari

0
673

Sot, në orët e hershme të mëngjesit ka ndërruar jetë në moshën 74 vjeçare,  Behxhet (Sahit) Jashari.

Behxheti ka qenë një prej pishtarëve të arsimit në Kosovë, punë që e ka bërë më përkushtim e dashuri. Gjithashtu ka qenë edhe veprimtar i shquar i çështjes kombëtare dhe së fundi edhe pjesëtar i UÇK-së.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet me datë 21.08.2019 (E mërkurë), në ora 13:00, në varrezat e fshatit Strofc./Fokusi.info/