Veseli thotë se nuk shtyhet me Haradinajn se cili është më i fortë

582
Kryeparlamentari Kadri Veseli thotë se shumë shpejt do të hyjë në fuqi plani i tij për suspendimin e taksës 100 për qind, teksa ka shtuar se nuk është në politikë për t’u shtyrë se kush është më i fortë.
Ai thekson se masa duhet të mbetet mirëpo për t’i hapur rrugë dialogut dhe për të ruajtur marrëdhënien me aleatët duhet që ajo të suspendohet.
“A mendon që do t’ia kënaqi zemrën Serbisë dhe ta destabilizoj gjendjen? Kjo i bie që asnjë gjest i imi nuk do ta destabilizojë vendin. Për qejf të Serbisë, çfarë kërkon Serbia, kundër reagoj. Unë në politikë nuk jam për tu shtyrë a është më i fortë Hashimi e Isa a Ramushi, unë jam veç për Vuçiqin”.
Veseli tha se letrat e aleatëve dërguar institucioneve të Kosovës janë pozitive.
Përderisa PDK-ja e Veselit ka kërkuar pezullimin e taksës, kryeministri Ramush Haradinaj ka refuzuar një gjë të tillë.