Vetëvendosje thyen heshtjen për audio-incizimin e Kusari-Lilës me Radojçiqin

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlin Manxhuka ka thyer heshtjen e partisë së tij për audio-incizmin e shefes së grupit parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari-Lilës me terroristin Milan Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlin Manxhuka ka thyer heshtjen e partisë së tij për audio-incizmin e shefes së grupit parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari-Lilës me terroristin Milan Radojçiq.

Ai ka thënë se trashëgimia e tyre (pushtetet e kaluara) nuk bëhet dot mëkat i Vetëvendosjes.

“Trashëgimia e keqe e tyre nuk bëhet dot mëkat i yni. Ata që kanë bërë biznese, koalicione, qeveri e miqësi me Radoiçiqin nuk mund të na bëjnë gjyqin neve sot. Me neve Radoiçiq ikë maleve me bisht nën shalë, e nuk zë vend në karrigat e zyrës së Kryeministrit”, ka shkruar Manxhuka.

LEXO EDHE:

Publikohet një sekuencë e bisedës mes Mimoza Kusarit dhe Milan Radoiçiqit

“S’po më besohej që më ftoi për darkë”, Kurti në Stamboll takohet me shkrimtarin e njohur turk, Orhan Pamuk
“Kjo është sa për përkujtim për të gjithë korin kritikues e akuzues që i kemi dëgjuar dje e sot. Tjerat i gjykon më së mirë qytetari. Ai më së miri e di se ku ishte Lista Serbe dhe Radoiçiq para qeverisë sonë, dhe ku janë sot”, ka shtuar ai.

Lini një Përgjigje