Vidal: Interi mund ta fitojë Scudetton

357

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal beson se këtë edicion mund ta fitojnë trofeun e Seria A.

“Neurazzurët” shënuan fitore bindëse kundër Juventusit 2 – 0 në “Giuseppe Meaza”.

Pas ndeshjes, kiliani që njëkohësisht shënoi golin e parë të ndeshjes tha se është i lumtur me golin e parë dhe beson se kanë dëshmuar se mund të fitojnë Scudetto.

“Është e rëndësishme për mua dhe skuadrën që fituam ndaj skuadrës më të mirë në Itali. Jam i lumtur që shënova golin e parë për Interin”.

“Mendoj se dëshmuam se jemi në gjendje për këto sfida si Scudetto”.

“Kjo na jep besim të vazhdojmë, të besojmë se mund të fitojmë dhe të mposhtim skuadrën më të mirë në nëntë vitet e fundit. Besoj që mund t’ia dalim”, tha ai.

Tani, Interi ka pikë të barabarta me Milanin, por skuadra “Rossonere” ka një ndeshje më pak të zhvilluar.