Vjosa Osmanit i reagon edhe Milaim Zeka: LDK e ka tradhëtu edhe Rugovën edhe Fatmir Sejdiun

465

Edhe Milaim Zeka nga Nisma Social Demokrate i ka reaguar Vjosa Osmanit, pasi kjo e fundit tha se PDK e ka në ADN e saj tradhtinë.

Pas Ganimete Musliut e Blerim Latifit, i ashpër në reagim është treguar edhe Zeka, shkruan GazetaBlic.

Ai ka thënë se LDK e ka tradhëtu edhe Ibrahim Rugovën edhe Fatmir Sejdiun e edhe Arban Abrashin
Postimi i plotë pa ndërhyrje:

Vjosa Osmani:”PDK e ka ne ADN tradhetine”

Po LDK-ja?!

Vjosa Osmani i ka reaguar Kadri Veselit, i cili ka thene qe “Vjosa Osmani dhe Anton Çuni e kane tradhetuar Isa Mustafen, sepse nuk e votuan demarkacionin”! Deklarata e Veselit eshte 100 perqind e sakte, ashtu sikurse dihet qe Hashim Thaçi eshte presidenti i zgjedhur nga LDK-ja.

Edhe deklarata e Vjoses eshte bajagi e sakte, mirepo me nje dallim shume te madhe. Kadri Veseli kurr nuk e ka tradhetuar as PDK ne, as Hashim Thaçin. Ju te LDK se e keni tradhetuar ne radhe te pare Ibrahim Rugoven, duke e lene partine ne duarte e njerezeve ma anti LDK dhe Rugove.
E keni tradhetu Fatmir Sejdiun. E keni tradhetu Arban Abrashin ne zgjedhejet e Prishtines, ku ”zecat” e LDK se ma shume kane ndejte ne zyrat e VVse, se sa te LDK se.