Vlora Çitaku i gëzohet suksesit të Dua Lipës

0
294
Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa u bë shqiptarja e parë e cila fitoj çmime ‘Grammy‘.
Për këtë, ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku e ka uruar me postim përmes rrjeteve sociale:
‘Zonja dhe zotërinj, njihuni me artisten më të mirë të re dhe ajo është nga Kosova, dhe çmimi Grammy për ‘Kënga më e mirë dance’ shkon tek Dua Lipa. #Nga Kosova, me dashuri”.