Vuçiqi-Haradinajt: Nuk do të mund ta shkatërroni Serbinë

0
224

Presidenti serb, Aleksander Vuçiq i është drejtuar kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj duke i thënë se nuk do ta shtypni aq lehtë Serbinë siç e kishit planifikuar.

Tutje, ai tha se deklaratat e Haradinajt për taksën tregojnë arrogancë dhe nervozizëm.

Ai vazhdoi duke thënë se Serbinë nuk do të mund ta shtypni aq lehtë siç e keni planifikuar.

“Kjo taksë do të dëmtoj njerëzit tuaj. Nuk do të mund ta prishni Serbinë siç e keni planifikuar. Serbia është më e ashpër sesa e keni menduar” u shprehë Vuçiq.

Ndërsa, për deklaratën e Kadri Veselit, Vuçiqi tha se nuk është i lumtur që i dëgjon dhe se kryeparlamentari e sheh si armik atë.