Vushtrria mposht Lirinë, kualifikohet në finale të barazhit

0
107

Ka përfunduar ndeshja e barazhit mes Lirisë së Prizrenit dhe Vushtrrisë.

Vushtrria ka arritur të triumfoj përmes penalltive me rezultat 5 – 3, raporton Fokusi.info.

Kujtojmë që ndeshja përfundoi me rezultatin 1-1. Golashënuesit ishin Liridon Fetahaj për Lirinë, kurse për Vushtrrinë shënoi Labinot Osmani.

Vushtrria do të luaj edhe ndeshjen finale të barazhit kundër vendit të 8-të në Superligën e Kosovës.