Wolverhampton eliminoi Manchester United nga FA Cup (Video)

577

Wolverhampton Wanderers ka eliminuar Manchester United-in nga FA Cup, duke fituar me rezultatin 2-1.

Goli i parë për vendasit erdhi në minutën e 70’, ku sulmuesi Raul Jimenez, realizoi një gol të bukur me goditje ‘volley’.

Vetëm gjashtë minuta më vonë, Diogo Jota, me një sprint të jashtëzakonshëm, doli përballë portierit dhe tundi rrjetën për 2-0.

Në minutën e fundit, ishte Marcus Rashford që shënoi golin e vetëm për United, por sigurisht që nuk mjaftoi.

Kështu, Wolverhampton Wanderers kalon në gjysmëfinale të FA Cup, ku janë edhe Watford e Manchester City.